VBK Lipno

VBK Lipno – veslařský a bruslařský klub v Lipně nad Vltavou je první a jediný klub v České republice kde si, kromě tradičního rychlostního veslování, můžete vyzkoušet i tzv. příbřežní veslování, jehož popularita jak doma, tak v zahraničí dramaticky narůstá! Kromě toho jsme současně jediný klub v zemi, kterému nevadí ani zamrzlá vodní plocha. Díky tomu se u nás v zimě dosytosti vyřádíte i na bruslích.

Impulzem k založení klubu, dle slov zakladatele Václava Chalupy, byl olympijský park Rio Lipno 2016. Díky parku bylo ověřeno, že v lokalitě lipenské přehrady je o veslování zájem, a to nejen ze strany turistů, ale i místních obyvatel.

Dalším impulzem byl i zájem českých veslařů, účastnit se regat v tzv. příbřežním veslování – Coastal Rowing (veslování na moři). K uvedené aktivitě je prostředí „českého moře“ naprosto ideální.

VBK Lipno disponuje moderním technickým vybavením a lodním parkem jak pro tradiční veslování, tak pro veslování příbřežní.

Bohatá flotila představuje 15 lodí všech možných kategorií, kdy nezapomínáme ani na nezbytnou přípravu na suchu. Při nepřízni počasí a v zimních měsících zajišťujeme přípravu, stejně jako v ostatních oddílech veslování, na veslařských trenažerech.

Máte-li zájem se veslování, případně sportu obecně, na lipensku věnovat aktivně, neváhejte nás navštívit a rozšířit řady členů VBK Lipno!

Vznik klubu je datován k 30. květnu 2017, od kdy je VBK Lipno předsednictvem Českého veslařského klubu přijato mezi ostatní české veslařské kluby.Kromě závodního a klubového veslování nabízíme i veslování pro veřejnost, stejně jako ubytování v moderním penzionu.

Zajímám se o členství ve VBK Lipno: